Trenčín prehral s Nitrou, Skalica s Popradom, Žilina so Zvolenom

30.12.2013 Celý región

Trenčín 30. decembra (TASR) - V úvodnej časti hry predviedli hokejisti oboch tímov divákom zaujímavý hokej. Už v 2. minúte Komínek obkorčuľoval bránku a našiel voľného Šišovského, ktorý nemal problém zasunúť puk do siete. Trenčanom sa podarilo pridať aj druhý presný zásah v 5. minúte, no ten nemohol platiť pre posunutú bránku. O štyri minúty neskôr našiel König voľného Piačku, no pred jeho zakončením odpratala obrana v poslednej chvíli puk do bezpečia. Následne zasiahol dobre Lašák, ktorého našla pripraveného presilovková strela Nováka od modrej. V závere tretiny mohol vyrovnať Tománek, keď zostal osamotený na útočnej modrej čiare, ale akoby sa ponúknutej šance zľakol. Na opačnej strane sa v podobnej situácii ocitol Tomáš Klíma, po jeho strele zasa zvonila žŕdka nitrianskej bránky.

Nitrania mali do druhej časti excelentný vstup. Po 57 sekundách hry vyrovnal Tománek, keď si po sóle od modrej čiary vychutnal Lašáka. O tri minúty využil presilovú hru následne aj obranca König. Jeho nahodený puk skončil za prekvapeným gólmanom Dukly. Následne sa hosťom naskytla päťminútová presilová hra pri vylúčení Bobčeka a využili ju na strelenie ďalších dvoch gólov. Najskôr sa presadil Segľa a o 22 sekúnd pridal štvrtý gól hostí Kováčik. O piaty presný zásah sa postaral v 36. minúte Stümpel, ktorý po akcii na jeden dotyk prekonal striedajúceho Nagya. Dukle sa v závere tretiny podarilo znížiť, Hudecova strela spomedzi kruhov vymietla priestor nad lapačkou brankára Kristana - 2:5.

Dukla sa v záverečnej časti snažila o zníženie rozdielu skóre, no napriek niekoľkým príležitostiam sa jej gól nepodarilo dosiahnuť. Najväčšiu šancu spálil v 44. minúte Mikula, no trafil iba žŕdku Kristanovej bránky. O chvíľu nato stálo pri Kristanovi šťastie opäť, keď pre zmenu konštrukciu trafil aj Komínek. Hostia sa následne zamerali na pozornú defenzívu a trojgólové vedenie ubránili.

Dukla Trenčín - HK Nitra 2:5 (1:0, 1:5, 0:0)
Góly: 2. Šišovský (Komínek), 38. D. Hudec (M. Habšuda) - 21. R. Tománek (Ordzovenský), 24. P. König (Stümpel), 26. M. Segľa, 26. Mir. Kováčik (Lelkeš, D. Milo), 36. Stümpel (P. König)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Bobček 10 min za nešportové správanie - M. Novák 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:4, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano - J. Tvrdoň, Výleta, 1511 divákov

Trenčín: Lašák (26. A. Nagy) - E. Bednár, Čerešňák, M. Nemčík, Pozník, Bobček, M. Habšuda - 24. Ryzák - O. Mikula, Troliga, D. Buc - Šišovský, O. Rusnák, Komínek - D. Hudec, T. Klíma, F. Nemček - Šimíček, Hegyi, T. Lipták - 41. M. Hlinka

Nitra: Kristan - P. König, Ordzovenský, Nádašdi, D. Milo, M. Novák, Ďurkech - H. Ručkay, Stümpel, L. Novák - Mir. Kováčik, Lelkeš, R. Tománek - Pupák, Kmeč, Piačka - M. Segľa, Bajtek, Rzavský

Skalica prehrala s Popradom

V prvej šanci zápasu sa ocitli domáci v 3. minúte, no ani Preisinger a po ňom ani Stieler zblízka Sidora neprekonali. Hostia mali od 5. minúty možnosť presilovej hry pri vylúčení Tršku, no nič nevymysleli. Vynahradili si to však po jej skončení, keď Mlynarovič ušiel domácej obrane a v 7. minúte poslal Poprad do vedenia. Okrem tohto gólu diváci veľa hokejovej kvality na ľade nevideli a viac sa bojovalo ako sa hralo. Vyrovnať mohol Šátek v 16. minúte, no jeho dorážka zblízka sa neujala.

Skaličanom sa napokon podarilo vyrovnať v 23. minúte, keď Kutálek premenil Lažovu prihrávku na gól presnou strelou po ľade - 1:1. Šancu vzápätí mal aj Šátek, no Sidora nedokázal prekonať. Domáci boli v úvode druhej tretiny častejšie pred brankárom hostí, no gólu sa nedočkali. Popradčania sa spamätali a potrestali nedôraznú obrannú hru domácich. Pred Lipovským sa ocitol v 28. minúte osamotený Lapšanský a nezaváhal. Štyri minúty pred koncom druhej časti dosiahli aj tretí gól, ktorého autorom bol Paukovček.

Aj v tretej tretine domáci pokračovali v matnom výkone. V 45. minúte trafil žŕdku Lipovského bránky Belluš prudkou strelou v úniku. Záhorákom sa podarilo zdramatizovať duel v 58. minúte počas presilovky, vylúčenia Drábeka potrestal Obdržálek. Následne sa domáci odhodlali k hre bez brankára, no gól nedali a na opačnej strane poistil víťazstvo Popradu Štals.

HK 36 Skalica - HK Poprad 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Góly: 23. Kutálek (Lažo, Trška), 58. Obdržálek (Lažo, Trška) - 7. Mlynarovič (D. Brejčák, R. Suchý), 28. A. Lapšanský (Štals, T. Sýkora), 36. L. Paukovček (Gápa, Gáborčík), 59. Štals
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Junek, Sčensný, 1529 divákov

Skalica: Lipovský - L. Kozák, Vyrůbalík, M. Sloboda, Trška, Barák, Srnec, Staňo, Mikéska - M. Kuľha, R. Školiak, Obdržálek - Lažo, T, Mikúš, Kudrna - Šátek, F. Novák, Kutálek - M. Preisinger, Stieler, R. Kropáč

Poprad: Sidor - R. Suchý, Gaborčík, Kurali, Fabian, Makovský, D. Brejčák, Jáchym - T. Sýkora, Štals, A. Lapšanský - M. Nagy, S. Takáč, Matúš Paločko - Štrauch, Mlynarovič, Drábek - Belluš, L. Paukovček, Gápa

Žilina prehrala so Zvolenom po predĺžení

Žilinčania nedokázali v úvode využiť presilovú hru, za čo pykali. Po jej skončení strieľal od modrej čiary Hraško a puk skončil za chrbtom Mareka Laca. Zvolen mal možnosť zvýšiť vedenie vo svojej početnej výhode, lenže počas nej unikol domáci útočník Marek Slovák a zakončil pomedzi Šimkove betóny. V 16. minúte rozjasal zvolenský tím Michal Chovan, ale rozhodca gól pre postavenie jeho spoluhráča v bránkovisku neuznal. Na opačnej strane si Šimko poradil s dobrým pokusom Tomasa.

V prostrednej časti boli mierne aktívnejší domáci, Linetova tvrdá strela však skončila na hornej žŕdke. V polovici zápasu neuspel ani Valášek, ktorý po prihrávke Kloudu namieril len do Šimka. Hosťujúci brankár bol neustále v permanencii, ale svoju pozíciu si zastal spoľahlivo. V 32. minúte na neho nenašiel recept najlepší strelec súťaže Tomas. Z ojedinelej šance Zvolena sa mohol presadiť Síkela, ktorý obral o puk Leška, lenže jeho blafák Marek Laco zneškodnil.

Svoju aktivitu domáci zúročili až na začiatku tretieho dejstva, keď Slovák dorazil puk do siete po vyrazenom pokuse Ostrčila. Zvolenčania kontrovali už o 78 sekúnd neskôr po strele Obšuta, na ktorú Laco nedokázal zareagovať. V 51. minúte došlo ku kurióznej situácii, keď po dorážke Brabenca sa puk stratil pod ležiacim Lacom rozhodcom z dohľadu. Po konzultácii s videorozhodcom nakoniec hlavný arbiter posúdil, že puk skončil za bránkovou čiarou a Zvolen viedol. Lenže Žilinčania rovnako ako v Martine odpovedali v samom závere, keď v hre šiestich proti štyrom vyrovnal sedem sekúnd pred sirénou Tomas. Víťaza určilo až predĺženie, v ktorom sa previnil nedovoleným zákrokom domáci Leško a v početnej výhode rozhodol o triumfe Zvolena po Chovanej prihrávke Brabenec.

MsHK DOXXbet Žilina - HKM Zvolen 3:4 po predĺžení (1:1, 0:0, 2:2 - 0:1)
Góly: 9. Marek Slovák (Valášek, Marcel Šterbák), 43. Marek Slovák (Ostrčil, Kalla), 60. R. Tomas (Drvenák, Marcel Šterbák) - 5. Hraško (Škvaridlo, M. Jurík), 44. Obšut (Michal Chovan, Brabenec), 51. Brabenec (Pichnarčík), 64. Brabenec (Michal Chovan, Obšut)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: L. Pokovič (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Müllner - Bednár, Snášel, 1372 divákov

Žilina: M. Laco - Ostrčil, Marcel Šterbák, Dlouhý, Leško, E. Bagin, Látal - T. Varga, Rehák, Kalla - Valášek, Klouda, R. Tomas - Drevenák, Marek Slovák, Bene - Čavrk, Vaculín, Piják - Linet

Zvolen: M. Šimko - Juraško, Obšut, L. Pokovič, Hraško, Ťavoda, J. Mucha - P. Zuzin, Brabenec, Michal Chovan - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Škvaridlo - Mančák, Bortňák, Síkela - Fekiač

ŠHK 37 Piešťany - HC Košice 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
Góly: 3. Biro (Haring, Peško) - 20. T. Marcinko (Sojčík), 23. Hrnka (Cebák, Svatoš), 24. T. Marcinko (Sojčík, Bicek), 52. R. Jenčík (Spilar, P. Bartoš), 60. Spilar (Cebák)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Lušňák (Piešťany) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bundil, Jonák - Holienka, Valach, 2144 divákov

Piešťany: Tomek - Rais, Brňák, Cuník, A. Hruška, Drgoň, R. Filip, Škadra, Biro - Lušňák, Holovič, Stupka - Bučka, Mišura, V. Nemec - S. Saliji, Hamrák, Chylo - Haring, Peško, Románek

Košice: Riečický - Klouček, M. Macejko, Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, M. Kolba, M. Takáč - Sojčík, T. Marcinko, Bicek - R. Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Svatoš, Češík, Hrnka - Matúš Chovan, Boltun, Jokeľ

HC‘05 Banská Bystrica - MHC Mountfield Martin 4:3 (1:0, 3:0, 0:3)
Góly: 15. R. Konečný (Lamper, Heizer), 25. R. Macík (Heizer, James Martin), 35. White, 38. Heizer (Bambúch) - 45. Markovič, 50. I. Ďatelinka (Važan, Markovič), 58. Galamboš (Markovič, Važan)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: Wilson 10 min za nešportové správanie - A. Novotný 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - M. Korba, Rovenský, 1698 divákov

Banská Bystrica: Kalemba - Bambúch, Saracino, James Martin, Macháček, Rosandič, Lepine - Kadura, White, Handlovský - R. Konečný, Heizer, Lamper - R. Macík, M. Hudec, Wilson - Bendík, Petro, Róth

Martin: J. Čech - I. Ďatelinka, A. Novotný, Matejka, Smrek, Brcko, Tupý, Pacalaj, Pástor - Rožník, Fujerík, L. Klíma - Markovič, Galamboš, Važan - Themár, Dírer, J. Cíger - Šugár, Pokrivčák, Nitriansky